تبلیغات
گفتار معمار - مجتمع مسکونی تفریحی مهتاب کوهستان

مجتمع مسکونی تفریحی مهتاب کوهستان

پنجشنبه 19 خرداد 1390 01:19نویسنده : معصومه روزبهانی

 

مجتمع مسکونی تفریحی مهتاب کوهستان

بزودی به جمع طرفداران گردشگری می پیوندید


با عرض سلام  وادب خدمت خوانندگان گرامی و علاقه مندان به توسعه و پیشرفت همه جانبه ایران سرافراز اسلامی ؛ بر آن شدیم تا با همت متخصصان و کارگران عزیز یکی از دهها مجتمع مسکونی با گرایش توریستی و گردشگری را در شمال کشور دوست داشتنی ایران بسازیم .
این مجتمع شامل بخش های مختلفی است که همگی با هدف تأمین رفاه ، آسایش و امنیت ساکنین آن ، در دوره های کوتاه مدت یا حتی دائمی سکونت طراحی شده و در حال اجراست .
محل اجرای این مجتمع در یک منطقه زیبای روستایی در دامنه کوهستان شهر تنکابن در غرب استان پر گوهر مازندران که هم از چشم انداز جنگل سرسبز و هم دریای نیلگون خزر توأمان بهره مند است ، قرار دارد.
این منطقه روستایی دارای شرایط بسیار مناسب اجتماعی و فرهنگی می باشد. روستای نعمت آباد به راستی یکی از نعمت های بیکران الهی در کشورمان است که ساکنینی خوب و اقلیمی جذاب دارد. محلی مملو از سادگی همراه با طبیعتی زیبا، باغات سرسبز و شالیزارها ، مردمانی مهمان نواز ، همدل ، بی ریا و صمیمی و سایر خوبی ها و زیبایی های نگفته و از یاد رفته اش که میراثی عظیم از تمدن تاریخی و فرهنگی غنی از ارزشهاست و شایسته حفظ و مراقبت که می توان مجموعه این خصوصیات را عامل مهمی در جذب گردشگری روستایی به شمار آورد.
باید به این مسئله اذعان داشت که رشد گردشگری روستایی در ایران در مراحل ابتدایی خود قرار دارد . توسعه فعالیت گردشگری روستایی در اقتصاد روستایی ارزشی افزوده ایجاد می کند و باید در کنار آن به کیفیت خدمات و رضایت کامل گردشگران توجه خاصی مبذول داشت . در چنین شرایطی است که گردشگری روستایی در سرلوحه قرار می گیرد و به دنبال آن اقتصاد شکوفا شده و فرهنگ توسعه می یابد.
روستای بزرگ نعمت آباد دارای زمینه های مناسب و مستعد توسعه و ترویج فرهنگ گردشگری روستایی است زیرا مردم آن دارای فرهنگ غنی و اصیل هستند که می تواند آنها را به میزبانانی مدبر و متفکر برای گردشگران علاقه مند تبدیل کند. ما نه تنها از همنشینی و همسایگی با این مردم بسیار خرسندیم بلکه از کلیه علاقه مندان نیز دعوت می نماییم در این حرکت علمی که هدف آن توسعه اقتصادی و فرهنگی روستای نعمت آباد است شرکت و حضور فعالانه یابند.
امروزه در کشورهای توسعه یافته ، گردشگری روستایی به عنوان عامل مهمی در توسعه محسوب می گردد ؛ از اینرو می بایستی گردشگری روستایی را به عنوان یک اندیشه اصلی ، حتی در برنامه های توسعه کشور وارد نماییم چرا که چشم اندازی مطمئن  از یک توسعه درون زا را به تصویر می کشد و راهکاری طبیعی برای بهبود وضعیت مناطق روستایی است .
در شرایط موجود متاسفانه جوانان روستا همچنان بر مهاجرت از روستاها ادامه می دهند که تداوم این امر نهایتاٌ می تواند منجر به  رکود و ایستایی جدی اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی روستا گردد؛ ولی بدون شک رونق بخشیدن به گردشگری روستایی در حل این مشکل بسیار موثر خواهد بود . این امر مهم نیاز به سرمایه گذاری جدی و مستمر بخش خصوصی و حمایت بی دریغ دولت محترم دارد تا با کمک مردم مهرورز روستاهای مستعد ، برای آن گامهای استوار و سریع در این خصوص برداشته شود.


پتانسیلهای موجود


کشور چین در سال 2009 میلادی توانست از محل جذب گردشگران خارجی 180 میلیارد دلار درآمد حاصل نماید که بخش مهمی از آن درآمد حاصله از گردشگران مناطق روستایی بوده که علاقه مندان به بازدید از محیط های زیبا و جذاب و آرامش بخش طبیعی و صنایع دستی و کهن چین بوده اند.
کشور ما نیز در بسیاری از مناطق روستایی خود دارای پتانسیلهای بسیار جذاب گردشگری است که فقط نیازمند به کشف و سرمایه گذاری و شکوفایی می باشند و رسیدن به درآمد چند میلیاردی از این صنعت مهم در کشورمان امری کاملاً دست یافتنی و نزدیک است . ما در نعمت آباد تنکابن با شناسایی این پتانسیلها به دنبال ساخت یکی از پیشرفته ترین مراکز جذب و اسکان گردشگر با مشخصات متمایزی که خود بر اساس مطالعات و مشاوره و بررسی های 5 ساله به آن رسیده ایم ،می باشیم.
هدف ما ایجاد یک مجتمع چند منظوره است که ضمن واگذاری 450 واحد آپارتمانی آن به متقاضیان خرید ، یک هتل آپارتمان بسیار لوکس و مدرن و یک مجموعه تفریحی ، تجاری و ورزشی جذاب و پیشرفته همراه با خدمات اقامتی هتل مطابق با استانداردهای بین المللی در آن ، حاصل تلاشمان خواهد بود. فرماندار محترم شهرستان تنکابن ، بخشدار محترم بخش خرم آباد و شورای محترم اسلامی نعمت آباد مشوقین جدی و دلسوز در این راه بوده و هستند و این یعنی تفسیر و تعبیر عینی و دقیق مشارکت دولت و بخش خصوصی .
در این بین بانک محترم سامان و در رأس آن هیأت مدیره متخصص ، باتجربه و با لیاقت و شخص مدیر عامل جناب آقای زعفرانی که به حق یکی از لایق ترین مدیران اقتصادی در صنعت بانکداری کشور عزیزمان می باشد و تمامی کارکنان و مدیر محترم بانک سامان تنکابن یک حلقه پر انرژی را در حمایت از ما ایجاد کردند که به وجود همه ایشان افتخار می نمائیم . فرماندار محترم شهرستان به عنوان نماینده دولت محترم در منطقه چنان حمایت و پشتیبانی از طرح به عمل آورده که جای هر گونه تردید و سستی را محو ساخته و انگیزه ای مضاعف در دستیابی سریع به دستاوردهای آنرا نوید می دهد.
خدا را سپاس می گوییم که همواره لطف و رحمتش را بر ما ارزانی داشته است . این مجتمع ها با انگیزه و هدف ساخته می شوند تا یادگاری ماندگار در صنعت ساختمان و گردشگری در تنکابن باشند ، لذا کاملاً با برنامه و دقت این موضوع پیگیری خواهد شد.

هدف
از ابتدای شروع ساخت تمامی توجهات و تفكرات برای مقاوم سازی سازه ها صورت پذیرفته و از هیچ كوششی در زمینه پی سازی ، كمیت و كیفیت بتن و مراقبت های فنی دریغ نشده است ؛ در آینده نیز این تلاش بدون وقفه ادامه خواهد داشت . علاوه بر مهندسین محترم ناظر از سوی دفتر نمایندگی سازمان نظام مهندسی شهرستان تنكابن یك مهندس ارشد ، دو مهندس مقیم و دو مهندس معمار بر مراحل ساخت پروژه نظارت مستقیم و مستمر دارند .
از آنجا كه در نظر است واگذاری آپارتمان های مجتمع مهتاب كوهستان طی مراحلی فقط به ایرانیان مقیم خارج از كشور صورت پذیرد تا گردشگری روستایی با این ابتكار در نعمت آباد فعال گردد ، تمامی كوشش خود را به كار گرفته ایم تا مراحل كار ساخت و نهایتاً آماده سازی ساختمان ها به بهترین نحو ممكن انجام شود كه این امر شامل استفاده از مصالح و مواد مرغوب و استاندارد و رعایت تمامی نكات در معماری داخلی و خارجی ساختمان ها كه هم جلوه ای از معماری سنتی و بومی و هم در بخشهای ممكن نمادی از معماری مدرن باشد می شود ، به علاوه تحقیقات نیز به طور مرتب انجام شده و پس از طی مراحل بررسی به عنوان طرح اجرائی در دفتر فنی گروه مدون و برای یاجرا ابلاغ می گردد.

در خصوص بخش مسكونی همانگونه كه عنوان شد هدف اسكان ایرانیان خارج از كشور می باشد لذا با توجه به فرهنگ اسلامی و ایرانی و با نگرش عمیق به نوع سلایق ایرانیان خارج از كشور ، معماری داخلی ساختمان ها به گونه ای صورت می گیرد كه در طی اقامت ایشان در مجتمع آرامش و آسایش ایشان به طور كامل تأمین گردد . در بخش هتل آپارتمان 30 واحد اقامتی یك خوابه و دو خوابه با مدرن ترین وسایل و لوازم داخلی تجهیز می گردد تا در صورت نیاز، میهمانان ساكنین در درجه اول و علاقه مندان دیگر كه به نحوی امكان خرید آپارتمان برای ایشان فراهم نیست نیز از فضای مطلوب و آرامش بخش مجتمع استفاده نمایند.
همانگونه كه در ابتدای سخن خاطر نشان كردیم ، مجتمع مهتاب كوهستان در جوار جنگل زیبایی ساخته میشود كه دارای تمامی ویژگی های یك جنگل انبوه و سرسبز و درختان پهن برگ می باشد و شیب مناسب زمین در یك امتداد 4000 متری تا دریای خزر امكان بهره مندی از چشم انداز بسیار زیبای دشت سرسبز وحاصلخیز و دریای آبی خزر را برای ساكنین فراهم می آورد. علاوه بر امكانات تفریحی و خدماتی داخل مجتمع ، امكان پیاده روی در جنگل و كوچه باغ های نعمت آباد و بهره مندی از آب وهوای دلپذیر آن و سكوت دلچسب جنگل لذت فراوانی را به ساكنین در زمان حضور ایشان هدیه خواهد كرد .

طبق توضیحات ارائه شده ، بخش هتل آپارتمان و تفرحی و تجاری و خدماتی كه از بخش مسكونی مجزا می باشد در یك ساختمان 9 طبقه با نام ساختمان مركزی مهتاب در نظر گرفته شده و شامل یك طبقه پاركینگ و یك طبقه سالن ورزشی ، كافی نت ، مركز بازی های كامپیوتری و بیلیارد می باشد؛ هر چند كه این ساختمان در درون مجتمع احداث می شود  ولی نوع طراحی ، جداسازی كنترل شده ای رانسبت به بخش مسكونی ایجاد نموده است تا افراد علاقه مند به غیر از ساكنین هم بتوانند از ساختمان مركزی مهتاب كوهستان استفاده نمایند. 
طبقه دوم شامل مركز خرید می شود كه دارای 15 واحد تجاری بوده و به جز یك سوپر ماركت سایر واحدها به نمایش و فروش صنایع دستی شهرهای مختلف شمال كشور اختصاص دارند. این مركز خرید علاوه بر عرضه محصولات صنایع دستی، به ترویج و معرفی هنرها و صنایع دستی بخش روستایی و صنعتگران این بخش پرداخته و به جذب گردشگران مختلف به روستای نعمت آباد كمك شایانی نموده و با وجود امكان دسترسی بازدیدكنندگان به سایر امكانات رفاهی از قبیل كافی شاپ ، فست فود و رستوران غذاهای سنتی ایرانی لحظاتی خوش و به یاد ماندنی را برای ایشان به ارمغان می آورد.

 

طبقه سوم مجتمع به رستوران سنتی اختصاص دارد . رستوران یكی از اماكن مورد نیاز در این قبیل مجتمع ها به شمار می آید كه ما برنامه ریزی های لازم را برای احداث آن انجام داده ایم . معماری ، دكوراسیون داخلی و لوازم رستوران زیبا و سنتی بوده و در طراحی داخلی سعی شده است با بهر گیری از فرهنگ ها و اقلیم های مختلف ایران زمین و چیدمان گونه های غنی معماری ایرانی در كنار هم فضایی بسیار دلپذیر فراهم گردد.
در طبقات بعدی ، 5 طبقه هتل آپارتمان قرار دارد كه از بهترین و مدرن ترین اقامتگاه های استان مازندران خواهد بود.
پلان ها و جزئیات
مجتمع مهتاب كوهستان دارای 3 تیپ ساختمان است : ساختمان مركزی مهتاب با كاربری خدماتی و تفریحی ؛ ساختمان های تیپ A . و ساختمان های تیپ  B .

 

 

پلان رستوران ، طبقه سوم ساختمان مرکزی

 

پلان یکی از طبقات هتل آپارتمان ، ساختمان مرکزی


            ساختمان های تیپ A
 شامل 4 بلوك یك خوابه هستند كه هر بلوك 7 طبقه شامل یك زیرزمین با كاربری پاركینگ ، یك طبقه همكف و 5 طبقه روی همكف می باشد . در هر طبقه 4 آپارتمان به متراژ 85- 75- 65 متر مربع وجود دارد.

یکی از نمونه نماها و حجم های پیشنهادی برای ساختمان تیپ A

پلان ساختمان مسکونی ، تیپ A

ساختمان های تیپ B  شامل 7 بلوك آپارتمان های یك خوابه و سوئیت های كوچك بدون اطاق خواب است كه دارای مساحت های 43- 57- 59- 77 متر مربع می باشد. تعداد طبقات در این بلوكها 7 طبقه است كه تا طبقه چهارم شامل 4 واحد در هر طبقه ، در طبقه پنجم 3 واحد ، در طبقه ششم دو واحد و در طبقه هفتم 1 واحد وجود دارد. پاركینگ های آپارتمان ها در طبقه زیر زمین و بخشی از پاركینگ ها نیز در محوطه طراحی و تأمین می شوند.

برای این كه در نماهای آپارتمان ها تنوع خاصی وجود داشته باشد ضمن تغییر اساسی در طراحی ساز ههای آن كه شكل بلوك های تیپ A و B را كاملاً متمایز از هم نموده است ، سعی شده از مصالح متمایز نیز در پوشش نماها استفاده گردد . سنگ های تراورتن درجه یك اصلی ترین پوشش نما در ساختمان ها هستند كه در بخش های مورد نیاز از چوب و فلز نیز استفاده گردیده است.
در طراحی داخلی هر آپارتمان با توجه به جهات جغرافیایی و چشم انداز آن به جنگل یا دریا و مساحت داخلی هر آپارتمان طراحی متنوعی صورت گرفته است.  
پنجره های
UPVC
دو جداره ، درب های ضدسرقت كلاسیك ، درب های UPVC درجه یك داخلی ، كفپوش های MDF ، آشپزخانه مدرن ، طراحی سقف و دیوارها با چوب و سنگ و پوشش های ضد رطوبت و تنوع رنگ آمیزی ، چینی آلات درجه یك برای سرویس ها ، یراق آلات درجه یك و كلاسیك برای درب ها و موارد دیگری كه جزء اصلی كار ما محسوب می شوند چه در فضاهای مشاع و عمومی و چه در فضاهای خصوصی و داخلی از خصوصیات كار ما به شمار می آیند.
در هر واحد كلیه خطوط مخابراتی و الكترونیكی مورد نیاز جهت سهولت در دسترسی به امكانات ویژه نیز تعبیه گردیده است .

در انتها ...
این مجتمع از هر نظر دارای خصوصیات منحصر به فردی خواهد بود كه ما برای تحقق آنها تمام تلاش خود را به كار خواهیم بست و در این راه  امید هدایت و یاری از جانب خالق هستی خداوند متعال داریم .
از همه شما علاقه مندان برای سرمایه گذاری در بخش صنعت و ساختمان و گردشگری نیز دعوت می نماییم تا در منطقه نعمت آباد به ما ملحق شده و ضمن سرمایه گذاری سود آور ، دست به دست هم دهیم و اولین روستای نمونه  توریستی كشور عزیزمان در استان مازندران را با یك زیر بنای علمی بسازیم و حفظ نماییم .
همانگونه که در ابتدا نیز گفته شد منطقه نعمت آباد دارای ظرفیتهای بالایی در جذب سرمایه گذاری در بخش توریسم روستایی است و به جز مجتمع مهتاب كوهستان كه توسط گروه ساختمانی عطر یاس در حال اجراست ، مجموعه دیگری نیز به نام مجتمع زمرد به دست گروه دیگری از سرمایه گذاران داخلی و خارجی در این روستا در حال ساخت است كه به نوبه خود از مدرن ترین و پیشرفته ترین مجموعه های مسكونی با گرایش گردشگری خواهد بود.
جا دارد از هم وطنان عزیز و دوستان خوبمان در مدیریت این مجتمع تشكر و قدردانی نموده و پیروزی و موفقیت ایشان را از خداوند متعال مسألت نماییم .

مجتمع مسکونی سپاس    مجتمع مسکونی سارا       مجتمع مسکونی زمرد      مجتمع مسکونی مهتاب کوهستان

چشم انداز موقعیت جغرافیایی مجتمع مهتاب کوهستان نسبت به دریا

 

چشم انداز موقعیت جغرافیایی مجتمع مهتاب کوهستان نسبت به جنگل

 

 

قرار گرفتن مجتمع در جوار جنگل های زیبا و سر سبز البرز جلوه ای ویژه به آن داده است

 

 

تولید انواع گل و گیاه وعرضه آن به بازارهای داخلی وخارجی شغل اصلی ساکنین منطقه نعمت آباد می باشد .

 

 

 

 


آخرین ویرایش: - -

 
سه شنبه 17 مرداد 1396 03:28
Very good info. Lucky me I discovered your blog by accident (stumbleupon).

I've saved it for later!
دوشنبه 25 اردیبهشت 1396 20:04
Hello I am so delighted I found your blog, I really found you
by error, while I was searching on Yahoo for something else,
Nonetheless I am here now and would just like to say thank you for a tremendous post and a all round
thrilling blog (I also love the theme/design), I don’t have time to go through it all at the moment but
I have bookmarked it and also included your RSS feeds,
so when I have time I will be back to read a great deal more, Please do keep up the great work.
دوشنبه 25 اردیبهشت 1396 02:38
Hello there, just became aware of your blog through
Google, and found that it is really informative. I
am gonna watch out for brussels. I'll be grateful if you continue this in future.
Numerous people will be benefited from your writing.

Cheers!
سه شنبه 22 اسفند 1391 08:06
باسلام
آنالیزوتجزیه تحلیل
شنبه 11 آذر 1391 17:49
..jay kheili khobie
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر